środa, 1 stycznia 2014

13 moich ulubionych książek 2013 roku! :)

Tym razem, z okazji końca 2013 roku przygotowałam dla Was listę trzynastu książek, które przeczytałam w przeciągu minionego roku i które zaliczam do moich ulubionych :) Może znajdziecie coś dla siebie :)* "Kobieta w czerni" (Susan Hill): 
* "Inframundo" (Marta Trzeciak):
* "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz (Lisa See):
* "W szpilkach od Manolo" (Agnieszka Lingas-Łoniewska):
* "Nie pytaj mnie o Rose" (Paweł Olearczyk):
* "Szach-mat" (Adam Cioczek):
* "Dziewczyna o szklanych stopach (Ali Shaw):
* "Ciemny las" (Andrzej Stasiuk):
* "Co gryzie Gilberta Grape'a" (Peter Hadges):
* "Tajemnice zamku Udolpho" (Ann Radcliffe):
* "Italczyk albo Konfesjonał Czarnych Pokutników (Ann Radcliffe):
* "Wampir z Ropraz" (Jacques Chessex):
* "Miłość staropolska" (Agnieszka Lisak):

20 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej, ale kilka tytułów chętnie bym przeczytała. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego , a także samych perełek literackich w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również nie czytałam żadnej z wymienionych przez Ciebie książek, ale chciałabym przynajmniej kilka pozycji sprawdzić : )
  Pozdrawiam serdecznie i samych radosnych chwil z lekturą w dłoni w nowym roku : >

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie czytałam żadnej, ale pewnie jeszcze wsystko przede mną. Życzę w nadchodzącym Roku równie fascynujących i "gotyckich" literackich podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wampira z Ropraz" i "Dziewczynę o szklanych stopach" czytałam. Reszta jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Kobieta w czerni" (Susan Hill) mam zaplanowaną an ten rok. Wszystkiego dobrego i kolejnych filmików, kóre zawsze chętnie podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie znam nic z tych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tylko W szpilkach od Manolo, ale średnio mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. ,,Miłość staropolska", ,,Co gryzie Gilberta Grape'a" i ,,Tajemnice zamku Udolpho" to książki, które bardzo chcę przeczytać, a dowiedziałam się o nich dzięki Twojemu blogowi (no, może oprócz ,,Co gryzie...") ;)
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Co gryzie Gilberta Grape'a" widziałem film i wspominam go bardzo dobrze :) Sięgnę chętnie po książkę :) Reszty niestety nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej z nich, ale "Nie pytaj mnie o Rose", "Szach-mat" i "Co gryzie Gilberta Grape'a" (oglądałam film ) chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz " - czytałam, też uważam, że jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę sobie spisać kilka tytułów

  OdpowiedzUsuń
 13. Rzeczywiście, "Kobieta w czerni" jest rewelacyjnym filmem, jednak książki chyba nie ruszę. :P Jeśli chodzi o "Dziewczynę o szklanych stopach" to stuprocentowo się z Tobą zgadzam. Strasznie mnie zauroczyła, niesamowity klimat i trochę taki baśniowy. Jest to chyba jedyna książka Ambera, w której się po prostu zakochałam <3
  "Wampir z Ropraz" bardzo mnie zaintrygował, będę musiała się za nim rozejrzeć :)

  A ja Ci życzę samych niesamowitych lektur w 2014 roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się z wyborem Adama Cioczka. Świetny kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 15. Znam ,,Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" - powieść rzeczywiście warta uwagi ;) ,,Kobietę w czerni" znam tylko w wersji filmowej i tak już chyba zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 16. W końcu obejrzałam ten filmik. Mam straszną ochotę na "Inframundo" i "W szpilkach od Manolo". Nie wiedziałam, że film "Co gryzie Gilberta Grape'a?" powstał na podstawie książki, z chęcią bym tą książkę przeczytała. No i kusi mnie bardzo "Kobieta w czerni", film obejrzałam, nie ukrywam, że bardzo się bałam, ale chętnie bym chyba zapoznała się z powieścią. Zastanawiam się też nad gotyckimi powieściami, więc może wezmę na pierwszy ogień te zaprezentowane przez Ciebie.

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostrzegam Cię tylko, że te powieści najlepiej czytać wieczorem i nie na raz, bo ich czar pryśnie :) W przypadku "Tajemnic zamku Udolpho" nie omijaj dość sporych fragmentów opisów przyrody, bo one też mają swój urok :) Te książki trzeba "smakować" :)

   Usuń
  2. Nie mam nawyku omijania opisów przyrody ;), dziękuję za radę ;). Choć zwyczaj czytania książek przez snem, więc jest wieczór i nie przeczytam ich na raz. Po sesji rozpocznę poszukiwania w bibliotece gotyckich powieści

   Usuń
 17. "Kobieta w czerni" mnie ciekawi bo widziałam film ;) kilka innych tytułów również brzmi interesująco :)

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.