poniedziałek, 23 grudnia 2013

Książki na święta o świętach :)

Ostatnio bombarduję Was filmikami, ponieważ mam wrażenie, że świąteczny czas bardziej sprzyja oglądaniu, niż czytaniu... :) Ponieważ jednak mogę się mylić, chciałabym polecić Wam kilka książek idealnych na Boże Narodzenie. Książek ze świętami w tle...
Zapraszam do oglądania i życzę spokojnych, rodzinnych świąt! :)

17 komentarzy:

 1. Ja od lat nie czuję już tego klimatu, książki mi chyba nie pomogą ; p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w tym roku szczególnie nie odczuwałam klimatu, natłok pracy i innych spraw zrobił swoje :)

   Usuń
 2. Niestety potwierdzam wypowiedź Meg. Ja również przestaję po woli czuć ten klimat świąt. Ale pewnie, jak usiądę do stołu z rodzinką to szybko mi ten nastrój powróci. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również coraz bardziej drażni wymuszanie świątecznej atmosfery w sklepach, na ulicach, w telewizji, ale wiem, że już jutro wszystko wróci do normy:)

   Usuń
 3. ,,Morderstwo w Boże Narodzenie" oglądałam, ale niestety nie czytałam. Mam zamiar także przeczytać : )
  Również życzę Wszystkiego Najlepszego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i jak najmniej trosk, a więcej radości : >

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku nie mogę złapać tego świątecznego klimatu, który miałam chociażby w tamte święta. Niestety nie mam żadnej książki, którą wymieniłaś, ale "Morderstwo w Boże Narodzenie" posiadam na nagrywarce :)

  PS: Śliczną masz pomadkę na ustach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po Agathę Christie sięgnę z przyjemnością, bardzo ciekawy filmik, który podrzucił mi trochę książek do długiej listy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych Świąt :) Ja żałuję, że nie pada śnieg, ale cóż poradzić. Tak czy siak kocham zapach choinki i święta :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe propozycje. Zawiodę Cię - ja nie czytałam Opowieści wigilijnej, oczywiście wiem o czym opowiada, ale nie było okazji. Jednak zamierzam to w najbliższym czasie zmienić. Ja chyba do tej listy dodałabym Harry'ego Pottera i Czarę Ognia. Książka sama w sobie magiczna, ale w tej części jest ukazany bal Bożonarodzeniowy i myślę, że kwalifikuje to ją na książkę na święta. :)
  Tobie również wesołych świąt! ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja co prawda w święta wolę dla kontrastu przeczytać coś o zagładzie Żydów lub okupacji ziem polskich podczas II wojny światowej, ale nie wątpię, że wiele osób chętnie skorzysta z Twoim propozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Szczęście w cichą noc" znalazłam pod choinką :) A "opowieść wigilijną" pewnie jeszcze nie raz przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja z reguły w święta czytam to, co akurat dostanę i tym razem trafiłam na kryminał, ale nie żałuje, bo był naprawdę świetny!

  OdpowiedzUsuń
 11. 'Opowieść wigilijną' nieraz czytałam, a co do książek A. Christie, to nie lubię, gdy występuje w nich detektyw Poirot - strasznie mnie irytuje. Ale na 'Szczęście w cichą noc' może się skuszę za rok przed świętami, żeby się wdrożyć w bożonarodzeniową atmosferę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Te święta spędziłam właśnie z książką Szczęście w cichą noc. Całe święta. I jeszcze dłużej. Nie umiałam przez nią przebrnąć. Chyba za cukierkowo-wigilijna jak dla mnie. Ale więcej będzie za niedługo w recenzji :) Lubię Christie, ale jakoś tak te świąteczne tytuły mi uciekły. Szkoda, że to ich nie wybrałam na świąteczne czytadła.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.