sobota, 11 stycznia 2014

"Niepamięć" Jolanty Kosowskiej czyli książka, która mnie oczarowała! :)


TYTUŁ: "Niepamięć"
WYDAWNICTWO: Bukowy las
ROK WYDANIA: 2012
STRON: 488
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
*LITERATURA POLSKA*

KRÓTKO O JOLANCIE KOSOWSKIEJ: Urodzona na Opolszczyźnie, całe życie związana z Wrocławiem, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego, z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny, szukająca nieustannie nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Związana jest z Polonią Dreźnieńską. Na co dzień przyjmuje pacjentów w praktyce lekarskiej przyjaznej dla cudzoziemców. Od wielu lat dzieli swój czas między pracę zawodową, podróże i pisanie powieści.

Z OKŁADKI: Dwóch przyjaciół, lekarzy, którym przyszło żyć i pracować w dwóch różnych krajach, spotyka się po latach w dramatycznych okolicznościach. Kiedyś łączyło ich wiele, a dzieliła miłość do tej samej kobiety. Teraz jeden z nich jest ciężko chory, potrzebuje medycznej pomocy drugiego. Wyuczona i przyswojona na emigracji obojętność nagle przestaje mieć znaczenie, poprawność znika nagle pod wpływem fali dawno zapomnianych emocji. Zagubione gdzieś po drodze słowa odzyskują dawne znaczenie. Przyjaciele zaś z przerażeniem stwierdzają, że obaj nie wiedzą nic o losach swojej dawnej sympatii. Dziewczyna zniknęła przed laty w zupełnie nieznanych okolicznościach.

Za książkę dziękuję autorce, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

*filmik musiałam troszkę pociąć, ponieważ nagrywałam w ogrodzie i nie zwróciłam uwagi na wiatr:) Troszeczkę mnie zagłuszał ;)

7 komentarzy:

 1. Fajny filmik, ale książka jakoś mnie nie interesuje;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak uporam się z książkami i lekturami szkolnymi, to z miłą chęcią pożyczę tę powieść z biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo wielką zrobiłaś mi na nią ochotę! O, tyle Ci powiem, niedobra kobieto!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja, jestem oczarowana Twoją recenzją ,po książkę na pewno sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej:) Nominowałam Twój blog do zabawy, mam nadzieje,że weźmiesz udział :) Zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja lubię vlogi <3 Bardzo ciekawa recenzja. I pewnie sięgnę po tą książkę chociaż bardziej wolę fantastykę :)
  Lubię takie książki gdzie nie można przewidzieć stron :)
  Zapraszam: http://pieknoczytania-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak zachwalasz, że może warto by się nad nią zastanowić :)

  PS. Bardzo przyjemnie ogląda się Twoje filmiki! :)

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.