środa, 22 lipca 2015

30 DAY BOOK CHALLENGE - DZIEŃ 5.


Czasami mamy gorsze dni. Wtedy szukamy książek, które skutecznie poprawiają nam nastrój. Tego, jaką pozycję zaliczam do grona właśnie takich książek, dowiecie się z dzisiejszego posta. Jeżeli przegapiliście poprzednie - nic straconego. Wystarczy, że zajrzycie do zakładki "30 DAY BOOK CHALLENGE" (pod nagłówkiem bloga).

*** DZIEŃ 4. ***  
KSIĄŻKA, KTÓRA POPRAWIA CI NASTRÓJ


"PROSZĘ MNIE PRZYTULIĆ" (Przemysław Wechterowicz)

Nawet najradośniejsze osoby mają czasami gorsze dni. Jasne, że można dobić się wtedy jakąś powieścią, która wyciska łzy i powoduje, że czujemy się jeszcze bardziej przybici, ale pozwólcie, że zadam jedno pytanie: "po co?!". Czy nie lepiej spędzić czas w towarzystwie książki motywującej, pozytywnej, dającej siłę do działania, wiarę we własne możliwości? Jasne, że lepiej :). Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na niezwykle sympatyczną pozycję, która z całą pewnością potrafi poprawić mi nastrój. 

"Proszę mnie przytulić" to opowieść skierowana przede wszystkim do dzieci, ale jak widać... nie tylko, bo pokocha ją każdy dorosły, w którego ręce trafi. Książka sprawia (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi), że zaczynamy "zauważać" najbliższe nam osoby. Przestajemy czuć się samotni i... mamy ochotę przytulić absolutnie wszystkich, którzy stają na naszej drodze! Trzeba tylko uważać, żeby nikogo nie udusić. 
Mogłabym wymienić jeszcze kilka książek, które poprawiają mi nastrój, ale to właśnie opowieść Przemysława Wechterowicza robi na mnie od jakiegoś czasu największe wrażenie.


1 komentarz:

  1. Na chwilę obecną wolę nieco doroślejszą literaturę. Ale być może sprezentuje tę książeczkę mojej bratanicy. Myślę, że się ucieszy z takiego fajnego prezentu :)

    OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.