wtorek, 21 lipca 2015

30 DAY BOOK CHALLENGE - DZIEŃ 4.


Odnoszę dziwne wrażenie, że z każdym dniem pytania są trudniejsze... Nie oznacza to jednak, że na nie nie odpowiem! Jak się bawić, to się bawić ;). Jeżeli przegapiliście poprzednie posty - nic straconego. Wystarczy, że zajrzycie do zakładki "30 DAY BOOK CHALLENGE" (pod nagłówkiem bloga).

*** DZIEŃ 4. ***  
ULUBIONA KSIĄŻKA WCHODZĄCA W SKŁAD SERII"PARABELLUM: HORYZONT ZDARZEŃ" (Remigiusz Mróz)

Wczoraj pisałam Wam o mojej ulubionej trylogii, a dzisiaj nadeszła pora, aby zastanowić się nad tym, jaka książka wchodząca w skład serii zrobiła na mnie największe wrażenie. Zawsze podkreślam, że nie przepadam za czytaniem historii, które rozciągają się na kilka opasłych pozycji, bo zwyczajnie nie mam do nich cierpliwości. Nie lubię czekać, aż zostanie wydana kolejna część, aż ktoś łaskawie odda ją do biblioteki... Czasami robię jednak wyjątki. Jednym z nich jest cykl Remigiusza Mroza "Parabellum". Choć opisana w nim historia rozgrywa się podczas II wojny światowej, zadowoli nie tylko miłośników powieści z czołgami w tle, ale również osoby, które cenią sobie wciągający wątek miłosny, szybką i zaskakującą akcję oraz świetnie oddany koloryt tamtych czasów. 

Do tej pory na rynku wydawniczym pojawiły się dwie części tego cyklu. Ciężko jest mi zdecydować, która z nich zrobiła na mnie większe wrażenie. Świetnie czytało mi się obie, choć nigdy nie przypuszczałam, że akurat taka na pozór "męska" historia przypadnie mi do gustu. Poniżej załączam link do mojej wideorecenzji sprzed roku. Znowu podkreślam, że teraz nagrałabym ją lepiej ;). Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z książkami Remigiusza Mroza, to serdecznie do tego zachęcam.


4 komentarze:

 1. Tym razem trochę nie moja tematyka, wideorecenzja jest świetna, nie trzeba jej nagrywać jeszcze raz. :-)
  Pozdrawiam i obserwuję. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem ogromnie ciekawa co też jest takiego w książkach Remigiusza Mroza, że zachwycają czytelników i pamiętam, że od czasu jak u Ciebie oglądałam tę recenzję, to po głowie chodzi mi przekonanie się na własnej skórze :) To mój plan na ten rok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurcze.. Nigdy nie słyszałam, ale wydaje się być naprawdę ciekawa :) Myślę, ze przyjdzie na nią pora

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.