sobota, 18 lipca 2015

30 DAY BOOK CHALLENGE - DZIEŃ 1.


Przez ostatnie dni zastanawiałam się nad tym, jak "zaktywizować" mojego bloga, ponieważ pojawiały się na nim właściwie wyłącznie linki do filmików z kanału. Bardzo szybko do głowy wpadło mi aż kilka ciekawych pomysłów. Dzisiaj prezentuję Wam pierwszy z nich :). 
Pamiętam, że challenge intrygował mnie już od jakiegoś czasu, dlatego cieszę się, że w końcu się za niego zabrałam. Mam nadzieję, że dowiecie się kilku ciekawych rzeczy zarówno o mnie, jak i o moich książkach. Odpowiedzi na pytania ze wszystkich dni będą dostępne w specjalnej zakładce "30 DAY BOOK CHALLANGE" (pod nagłówkiem bloga). Miłego czytania!


*** DZIEŃ 1. ***  
NAJLEPSZA KSIĄŻKA, JAKĄ PRZECZYTAŁAŚ W UBIEGŁYM ROKU"UPARTE SERCE. BIOGRAFIA POŚWIATOWSKIEJ" (Kalina Błażejowska)

Tworzenie jakichkolwiek spisów przeczytanych książek zdecydowanie nie jest moją mocną stroną. Może dlatego tak rzadko nagrywam podsumowania miesiąca? Gdyby nie fakt, że posiadam bloga i kanał na YT, pewnie miałabym spore problemy ze wskazaniem najlepszej książki, jaką przeczytałam w ubiegłym roku. Jasne, że wiem, które pozycje z mojej biblioteczki są już za mną, ale nie zawsze pamiętam... od kiedy :). W każdym razie poszperałam w archiwum i doszłam do wniosku, że spośród pozycji przeczytanych w 2014 roku największe wrażenie zrobiła na mnie poetycka biografia Haliny Poświatowskiej "Uparte serce". Jej autorka, czyli Kalina Błażejowska, pozwoliła mi nie tylko poznać tę niezwykłą kobietę, ale przede wszystkim ją zrozumieć. Książka zrobiła na mnie przeogromne wrażenie! Przeniosła mnie do zupełnie innego świata. Świata, w którym czuje się więcej. 
Jest jeszcze drugi powód, dla którego "Uparte serce" uznałam za najlepszą książkę, jaką przeczytałam w ubiegłym roku. To właśnie dzięki tej pozycji ostatecznie i mam nadzieję nieodwołalnie przekonałam się do czytania poezji. Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo szkoła potrafi nam ją obrzydzić, dlatego ogromnie cieszę się z tego, że w końcu zmieniłam do niej swoje nastawienie. Od momentu przeczytania biografii Poświatowskiej gdzieś blisko mnie zawsze znajduje się jakiś tomik poezji. Wczoraj był to zbiorek Charlesa Simica... Dzisiaj? Czas pokaże ;).
Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać tej fantastycznej, magicznej biografii Poświatowskiej, to strasznie Was do tego zachęcam! Poniżej załączam moją ubiegłoroczną, krótką recenzję. Nie przepadam za oglądaniem moich starych filmików, bo zawsze uważam, że teraz nagrałabym je lepiej, ale raz się żyje - zrobię wyjątek ;).


15 komentarzy:

 1. Fajny pomysł :)
  Co masz zamiar przeczytać w najbliższym czasie ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czeka na mnie "Okularnik" Bondy i "Z jednym wyjątkiem" Puzyńskiej :).

   Usuń
  2. Czekam zatem na opinię "Okularnika" :D
   Od dawna przymierzam się do Katarzyny Bondy!

   Usuń
  3. A ja jestem ciekawa obydwóch książek, i pani Bondy i Puzyńskiej :) Sama chciałabym przeczytać!

   Usuń
 2. Fajny pomysł! Choć mi challenge kojarzą się z tym, co trzeba zrobić obecnie, ale no cóż :P Życzę powodzenia w challenge'u :)
  W ogóle ciekawy nagłówek ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny ten filmik, jestem pod wrażeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, Twój blog i kanał jest cudowny! Piszesz niesamowicie, na pewno będę wpadać częściej :)
  Pozdrawiam ciepło, Patty z bloga pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej, w jakim pięknym otoczeniu (te kwiaty!) był nagrywany ten filmik! I ty ślicznie w nim wyszłaś. :) Nie znam się na vlogach, filmikach, nie śledzę wielu vlogerek, ale kiedy tylko jakąś zobaczę, nie mogę się przestać zachwycać, jakie wy jesteście zdolne i fajne. :) Powyższej książki nie znam, ale jeśli chodzi o polską poezję kobiecą (tj. pisaną przez kobiety), oprócz Poświatowskiej polecam Świrszczyńską i Ginczankę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zapoznam się z tomikami Świrszczyńskiej i Ginczanki :).

   Usuń
 6. Z przyjemnością poczytałabym o życiu i twórczości Poświatowskiej. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Esa, świetne filmy na youtube! Dołączam do subskrybcji i dziękuję za komentarz u mnie na blogu! :) Prześledziłam Twoje filmy, nie znalazłam TAGU o książkowych nawykach, więc jeśli go nie robiłaś, to Cię nominuję :) jestem ciekawska i lubię wiedzieć jak kto czyta i gdzie :) info u mnie na blogu :) Dobrej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś coś podobnego nagrywałam :). Jeżeli nie pod tym tytułem, to pod bardzo podobnym :). Ale dziękuję ślicznie za nominację :*.

   Usuń
 8. Na pewno będę się rozglądać za tą książką! Tym bardziej, że niedawno w moje ręce trafił "Elementarz Haliny Poświatowskiej dla szczęśliwych i nieszczęśliwych kochanków". Jestem więc w trakcie zapoznawania się z jej twórczością, którą jak na razie jestem oczarowana :)
  PS. Bardzo fajna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KONIECZNIE sięgnij po "Uparte serce" - jest niesamowite ;). Daję sobie głowę i obie ręce uciąć, że Ci się spodoba :).

   Usuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.