środa, 16 października 2013

Esa vs. język angielski: Książkowe kanały YouTube ! :)

Nadeszła pora na nowy post z cyklu "Esa vs. język angielski" :) Mój cel? Pokazać wszystkim tym, którzy wątpią (a przy okazji i sobie), że nauka języka obcego może stać się prawdziwą przyjemnością i nie ogranicza się tylko i wyłącznie do nudnego wkuwania słówek! :)


Oglądanie seriali czy filmów w oryginale dla dużej części z Nas jest świetnym sposobem na oswajanie się z "mówionym" językiem, jednak nie oszukujmy się - nie zawsze mamy na to czas i nie zawsze chcemy zostać "pochłonięci" przez serial i spędzać z nim każdą chwilę, podczas gdy do zrobienia mamy masę innych, ważniejszych rzeczy (szczególnie teraz - w roku szkolnym i akademickim) ... Co wtedy zrobić? 
Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na ciekawą alternatywę dla serialu czy też trwającego średnio 1,5h filmu... Wspomnianą przeze mnie alternatywę stanowią obcojęzyczne (w moim przypadku angielskojęzyczne ^^ ) kanały o książkach na YouTubie :) Możemy wybrać interesujących nas tzw. booktuberów i rozpocząć obcowanie z "żywym" językiem :D Filmiki zazwyczaj trwają ok. 10 minut, więc możemy je oglądać nawet wtedy, kiedy mamy naprawdę mało czasu :) Poniżej prezentuję Wam kilku moich ulubionych vlogerów opowiadających o książkach, ale oczywiście możecie również śledzić kanały, na których znajdziecie filmiki dotyczące tematyki, która Was interesuje :) Myślę, że w naszym przypadku jest to również bardzo dobry sposób na zorientowanie się co czyta się za granicami Polski :) 
Żeby nie było - nie tylko dziewczyny nagrywają filmiki o książkach :D 

16 komentarzy:

 1. Świetnie się ogląda takie filmiki, fajnie jest podejrzeć co czytają ludzie zagranicą :) T

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa, oglądanie vlogerów naprawdę może nieźle poprawić poziom naszego języka obcego. Ja od niepamiętnych czasów śledzę kanały vlogerek modowych z Wielkiej Brytanii i Ameryki. I przyznam, że to świetnie rozwija zdolność rozumienia mówionego obcego języka, a przy okazji pozwala się zrelaksować i nierzadko dowiedzieć czegoś ciekawego. Same plusy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój patent polega na oglądaniu filmu bez dabingu czy lektora, ale za to z napisami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście bardzo lubię tę formę, jednak mam nadzieję, że tradycyjnej blogosfery to nie zapomni..:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że mamy podobne zajęcia :) Podejrzę Twoich ulubionych booktuberów, a sama dorzucę moją ulubienicę Liz - http://www.youtube.com/user/elizziebooks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją oglądam i bardzo lubię, ale wszystkich pokazać tutaj nie mogłam :D

   Usuń
 6. Nie wiem, czy ja bym taką walkę wygrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Tego typu filmiki też można znaleźć po rosyjsku :)

   Usuń
 8. ja oglądam brytyjskie i amerykańskie Mam talent, co vlogów o ksiażkach się raczej nie przekonam, wolę tradycyjne blogi :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Materiałów do nauki języka angielskiego jest bardzo dużo. Są to filmy video, czasopisma i książki itp. Chociaż ja osobiście wolę naukę poprzez zorganizowane kursy jak https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-business-english bo wiem, że tylko wtedy mogę mieć pewność solidnej nauki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi najlepiej nauka języka angielskiego szła z https://www.jezykiobce.pl/7-angielski/s-1/chce_korzystac_z-fiszki/categories-angielski czyli z wykorzystaniem fiszek. Myślę, że każdy z nas musi znaleźć dla siebie bardzo dobry sposób dzięki któremu nauka stanie się po prostu skuteczna.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nigdy nie korzystałam akurat z takich pomocy do nauki języka angielskiego więc nie wiem do końća czy by się one sprawdziły. Sama przez wiele lat uczyłam się w szkole językowej i jestem zdania, że jest to najlepsze rozwiązanie. Właśnie dlatego również chcę otworzyć szkołę językową poprzez franczyzę https://universe.earlystage.pl/franczyza i liczę, że uda mi się to zrobić w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że sama nauka języka angielskiego jest przede wszystkim ważna i na pewno warto jest się nad tym zastanowić. Jeśli chcemy w Katowicach posłać dziecko na taki kurs to polecam przeczytanie https://silesia24.pl/stopsmog/szczegoly/gdzie-w-katowicach-poslac-dziecko-na-lekcje-angielskiego-21614 gdzie fajnie opisano to jaką szkołę językową wybrać.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.