czwartek, 24 października 2013

Soczewka powiększająca do czytania, czyli pomysł na prezent dla naszych babć i dziadków :)


"Soczewka powiększająca znacznie ułatwiająca lekturę. Swobodnie mieści się pod okładką książki i może służyć jako zakładka.  Soczewka jest lekka, wykonana z giętkiego, nietłukącego tworzywa sztucznego, wygodna w użyciu i niezastąpiona dla Czytelników mających problemy ze wzrokiem."


Bardzo często osoby mające problemy ze wzrokiem narzekają na zbyt małą czcionkę w książce, przez co bywają zmuszane albo do zaprzestania czytania, albo do używania co tu dużo mówić nieporęcznej lupy... 
Jeżeli zauważyliście, że Wasi bliscy mają tego typu problemy, mam dla Was ( i oczywiście dla nich) bardzo dobrą wiadomość! :) Jakiś czas temu wydawnictwo M do swojej oferty wprowadziło soczewkę powiększającą, której zadaniem jest pomóc w odczytywaniu małych literek. 
Ponieważ osobiście nie mam tego typu problemów, soczewkę przetestowała moja babcia i... oceniła baaardzo pozytywnie :) Jedynym problemem (przynajmniej dla niej) okazało się trzymanie soczewki "w powietrzu" nad stroną książki przez dłuższy czas... - zaznaczam jednak, że soczewka sama w sobie jest lekka :) Przypuszczam, że po prostu trzeba nabrać wprawy w czytaniu z jej pomocą :)
Wydawnictwo M włączyło ją do swojej oferty z myślą o czytaniu Biblii, dlatego jeżeli jesteście zainteresowani właśnie takim zestawem - zapraszam TUTAJ
Soczewka może okazać się pomocna w czytaniu najróżniejszych książek, dlatego myślę, że warto zwrócić na nią uwagę i sprawić przyjemność szczególnie osobom starszym :)

Soczewkę powiększającą możecie nabyć TUTAJ :)Za możliwość przetestowania dziękuję wydawnictwu M, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę :)

13 komentarzy:

 1. W jakimś sklepie już taki gadżet widziałem. Obym nigdy nie musiał z niego korzystać, choć pewnie dałoby się przyzwyczaić, jak do wszystkiego ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję, że mój wzrok zawsze będzie taki jak teraz :D Ewentualnie przerzucę się na audiobooki :)

   Usuń
 2. Faktycznie może być dobry pomysł na prezent :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł! Pewnie ja będę musiała czegoś takiego używać ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiadam tę soczewke, często mi pomaga, a na starość to już w ogóle będe miała dobry gadżet :)

  OdpowiedzUsuń
 5. przydałaby mi się taka soczewka...nocne czytanie nie sprzyja moim zmęczonym oczom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy przyrząd, na szczęście jeszcze nie dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, ale czy to aby na pewno jest wygodne ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. faktycznie dla osoby starszej, która już ma problemy ze wzrokiem świetny gadżet.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.