poniedziałek, 21 października 2013

Przewodnik po miejscach w Krakowie, w których można kupić tanie książki :) - WEDŁUG ESY

Zapraszam Was na na krótki filmik, w którym chciałabym pokazać Wam miejsca, w których najczęściej kupuję tanie jak barszcz książki :) Przypuszczam, że osoby związane z Krakowem raczej nie odkryją dzięki mnie niczego nowego, ale taki przewodnik może przydać się tym z Was, którzy będą w tym pięknym mieście w celach bardziej turystycznych :) Przyjemnego oglądania ! :)Niby miałam nie kupować nowych książek, ale jak tutaj przejść obojętnie obok pozycji po 1zł i bardzo miłych sprzedawców ? :) Podsumowując - nieplanowane zakupy wzbogaciły moją biblioteczkę o... 35 książek! :D ( z tym, że 12 z nich to dzieła zebrane J. Słowackiego :)
Macie takie swoje ulubione miejsca w okolicach Waszego zamieszkania? :)

20 komentarzy:

 1. Ja lubię wszystkie księgarnie :) ale najbardziej to chyba Matras :) W Toruniu mamy też księgarnie z książkami po 1zł i trochę droższymi, jedna nawet jest przy ulicy, na której mieszkam więc ciężko jest przejść obojętnie, ale jak człowiek się postara ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Warto skorzystać!

  OdpowiedzUsuń
 3. O, fajnie wiedzieć, jak będę w Krakowie to z pewnością tam zajrzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. moim ukochanym miejscem pod tym względem jest Dedalus. prawdziwa kopalnia tytułów i kraina rozpusty :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że dopiero teraz dowiaduje się o takich miejscach. Miesiąc temu byłam w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam raz w Krakowie, wspaniałe miejsce :) Co do tych przecen, to rzeczywiście robią wrażenie. U mnie trduno znalesć jakąmś księgarnie. Mieszkam w wiosce, co prawda mam blisko miasto, ale jest to raczej miasteczko BEZ KSIĘGARNI! Rozumiecie jakie katuszę znoszę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Najczęściej kupuję w Dedalusie. Jest tam sporo klasyki, ale też dobre biografie i książki wydawane przez cenione wydawnictwa. Dobrze, że obejrzałąm Twój filmik, bo dowiedziałąm się, że pod Globusem jest przecena ksiażek Pawła Jasienicy na 12 złotych, a brakuje mi kilku do kolekcji:)
  Świetny pomysł na filmik!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jadę w ten weekend do Krakowa, więc skrzętnie wszystko zanotowałam :D Jak starczy czasu, to może coś uda mi się upolować, więc filmik bardzo przydatny ^^

  OdpowiedzUsuń
 9. spodobał się i to bardzo, a że do Krk mam niedaleko, to na pewno niedługo odwiedzę kilka z tych miejsc :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna sprawa, tylko, że niestety nie jestem z Krk. Może kiedyś, jak zajrzę do Twojego miasta, to może zajrzę do jednego z tych punktów. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Obejrzałam sobie Twój filmik, świetnie zmontowany i naprawdę pełen cennych inf. .. mogę tylko żałować, że nie mieszkam w Krakowie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Mieszkam w Krakowie (co prawda od roku), a nie odwiedzam tych księgarni, w ogóle o niektórych nie miałam pojęcia :D Najczęściej chodzę do matrasa, empiku i księgarni Znaku. Dzięki za informacje!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Widać z filmiku, że jesteś pozytywną dziewczyną :) I to mnie nakłania do tego aby częściej zaglądać na Twój blog:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szkoda, że mam tak daleko do Krakowa. W mojej okolicy na próżno szukac takich miejsc :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Do Krakowa mam niestety zbyt daleko. Nawet do najbliższego większego miasta mam ok. 50-60 km. więc zmuszona jestem kupować książki przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja najbardziej lubię Skład Tanich Książek w Krakowie. Czasem wpadam też do innych tanich księgarń na Starym Mieście. A jak już jesteśmy przy temacie księgarni, to zamknęli Empik na Rynku. Rok mnie nie było i takie zmiany ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem warto kupować książki używane, ale trzeba naprawdę uważać na to co kładzie się na półkach, wystarczy, że przyniesiecie jedną zainfekowaną książkę i już można stracić sporą część księgozbioru :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Przeprowadziłam się do Krakowa na studia dopiero 2 tygodnie temu, ale dzięki Twojemu filmikowi już wiem, gdzie mogę znaleźć tanie książki, a jako studentce zależy mi na niskich cenach:) Cieszę się, że wszystkie są w pobliżu Starego Miasta, więc mam do nich blisko.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja, często zamawiam książki przez internet i Tobie również to proponuję. Spory ich wybór posiada księgarnia internetowa https://www.lideria.pl/Ksiazki/Komiksy,744479,k.html - myślę, ze warto do niej zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.