środa, 13 sierpnia 2014

RECENZJA: "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej." (Kalina Błażejowska)

TYTUŁ POLSKI: "Uparte serce. Biografia Poświatowskiej."
AUTOR: Kalina Błażejowska
WYDAWNICTWO: Znak
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 367

OPIS WYDAWCY:  Uparte, zdradliwe, zakochane - serce Poświatowskiej. Kłuło, gdy wspinała się po schodach. Niemal pękło z bólu po śmierci ukochanego męża, Adasia. Serce dyktowało jej wspaniałą poezję i ono wyznaczało etapy burzliwego życia. Zachłanna na życie i miłość, w Nowym Jorku chodziła na randki z Jerzym Kosińskim, w Krakowie spacerowała po Plantach z Grochowiakiem. Z powodu złamanego serca, zrozpaczona połknęła fiolkę tabletek. Życie bez miłości nie miało dla niej sensu... Kalina Błażejowska kreśli przejmująco intymny portret Haśki. Pisze o jej szalonej odwadze, nieuleczalnej chorobie i sprzeciwie wobec śmierci. Opowiada o dziewczynie, która próbuje okpić los i uciec od przeznaczenia, a ratunku szuka w miłości i poezji. O poetce, która żyje pod dyktando swego upartego serca.
      
O KALINIE BŁAŻEJOWSKIEJ: Ur. w 1987 roku. Redaktorka działu kultury "Tygodnika Powszechnego", finalistka Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla młodych dziennikarzy. Specjalizuje się w portretach twórców, głównie pisarzy polskich XX wieku.

MOJA OPINIA:


Za ksiażkę dziękuję wydawnictwu Znak, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją recenzję.

11 komentarzy:

 1. Świetna recenzja! Bardzo ładnie to wszystko wyszło i te kwiaty...

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, chciałabym przeczytać tę książkę. Bardzo ładna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja bardzo ciekawa i brawa dla koleżanki, bo rewelacyjnie wypadłyście. Możliwe, że i ta pozycja mnie zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo ciekawie. Świetna recenzja ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koleżanka bardzo ładnie wygląda. Twoja recenzja świetna, jak zawsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękną biografią jest również biografia Broniewskiego pt. "Broniewski w potrzasku uczuć". Cudna! Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytam z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widzę siebie czytającą tę książkę :]

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.