niedziela, 8 września 2013

Festiwal "Żarnowiec 2013" - i Esa tam była :)

W piątek 6 września w Żarnowcu k/Krosna (woj.podkarpackie) już po raz dziewiąty rozpoczął się trzydniowy Festiwal "Żarnowiec 2013", który ma na celu nie tylko przypomnienie osoby i twórczości Marii Konopnickiej, która w tamtejszym dworku spędziła ostatnie lata życia, ale również stworzenie możliwości "obcowania" z kulturą w magicznej, wczesnojesiennej atmosferze, mieszkańcom miejscowości oddalonych od aglomeracji miejskich :) Cała "impreza" odbywa się na dziedzińcu dworku, w którym już od ponad 50 lat mieści się muzeum.
Zapraszam Was na krótką relację/vlog z tegorocznego festiwalu :) Być może skuszę Was i wybierzecie się na niego w przyszłym roku - dodam tylko, że podkarpacie jesienią wygląda bajecznie, więc może przy okazji wycieczki... :)

Dla ciekawych: 

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu: KLIK
Coś więcej o Festiwalu: KLIK
Opera Śląska w Bytomiu: KLIK 

Jestem strasznie zadowolona, bo udało mi się zrobić zdjęcie z Krzysztofem Globiszem :)Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkam tam kogoś z Was !!! Serdecznie zapraszam :)

17 komentarzy:

 1. Fajna sprawa, szkoda, że trochę mi nie po drodze, ale kto wie, gdzie znajdę się za rok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie no,super. Trochę szkoda, że mieszkam w Wielkopolsce. Jest mi więc "trochę" nie po drodze. Zazdroszczę Ci spotkania z Krzysztofem Globiszem. Pamiętam doskonale jego rolę w "Katyniu"...
  Gnom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa impreza, niestety daleko ode mnie. ; x

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze podobało mi się podkarpacie :) Na razie jestem tylko biednym studentem, ale mam nadzieję, że uda mi się zebrać trochę pieniędzy na wyjazd i zwiedzić te piękne, malownicze rejony.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, fajnie, nie słyszałam nigdy o tym wydarzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za Konopnicką, ale dla baletu, który widziałam na plakacie i pana Globisza, którego uwielbiam zarówno w telewizji, jak i w teatrze pojechałabym i nad morze. A żałuję trochę, że nie wiedziałam o tym festiwalu, bo ze świętokrzyskiego nie tak daleko ;)

  Pozdrawiam!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podkarpacie udało mi się odwiedzić kilka razy, niestety, zawsze latem. Bardzo chętnie wybrałabym się na ten festiwal. Może w przyszłym roku się uda:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo Ci zazdroszczę. Ja również chciałabym tam być (:

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze, kiedy czytam o takich wydarzeniach, to mnie trochę irytuje, że nie promuje się w mediach takich imprez. Zamiast tego celebryci na deptaku... Szkoda, że trochę daleko. Niby dwa województwa, ale jednak.
  Ps. Świetne zdjęcie! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą - po pierwsze co do świetnego zdjęcia ^^ , a po drugie co do tego, że celebryci na deptaku są ważniejsi od tego typu wydarzeń... :(

   Usuń
 10. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego miało miejsce, strasznie Ci zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie daleko, a nic nie wiedziałam. Szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 12. Mieszkam 4km do Żarnowca i nie byłam.Trochę żałuje,że nie mogłam być.Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozeszły się, ale nawet w ostatniej chwili przed wejściem można było bilety kupić :)

   Usuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.