sobota, 28 września 2013

"Autokar do nieba" czyli o grupie turystów, których nie spodziewalibyśmy się spotkać...cóż... gdziekolwiek... :)

Tytuł: "Autokar do nieba"
Pierwsze wydanie: 2013
Stron: 119
Autor: Paweł Olearczyk 

Treść: Marcin budzi się po powrocie z wesela swojej siostry i niczego nie pamięta. Wiadomości na automatycznej sekretarce sugerują, że trochę wczoraj narozrabiał. Między innymi poturbował znajomego, który w ramach rekompensaty prosi, aby ten zastąpił go w pracy. Marcin zgadza się na zostanie pilotem wycieczki do Rimini, choć sam nigdy tam nie był i nic o tym miejscu nie wie. Grupa, jaką ma się zaopiekować jest niezwykle różnorodna. Ksiądz, jego seksowna siostra, para gejów, emeryt narkoman oraz morderca, który jedzie do Włoch, aby sfinalizować umowę ataku terrorystycznego na Polskę to tylko niektóre z osób z którymi Marcin będzie musiał spędzić najbliższe siedem dni. Prowadzi to do mnóstwa czasami zabawnych, a czasami strasznych sytuacji.

Według Esy: Chciałabym uspokoić spostrzegawcze osoby :) Tak - podczas kręcenia filmiku padał deszcz. Nie - książka na tym nie ucierpiała. :D Samochód w tle pełni rolę autobusu, który pierwotnie miał pojawić się w recenzji, ale ostatecznie stwierdziłam, że tutejsza komunikacja nie zasługuje na "reklamę", bo i tak nigdzie nie można nią dojechać :DZa książkę dziękuję autorowi :) Fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

26 komentarzy:

 1. Widziałam książkę, ale raczej nie byłam nią zainteresowana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się nią nie interesowałam, a szkoda;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie :) Spróbuję przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Filmiki wychodzą Ci już coraz to lepsze !! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na początku przeraziła mnie ta ilość bardzo zróżnicowanych bohaterów, ale uspokoiłam się Twoją recenzją i może kiedyś przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo widzę,że książka w sam raz dla mnie:) mnie nią zaciekawiłaś i jeżeli będzie taka możliwość na pewno ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. widzę, że zmieniłaś wygląd bloga na bardziej jesienny ^^
  ślicznie jest teraz :))
  co do książki, to nie słyszałam o niej, a być może powinnam.

  :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwróciłam uwagę na książkę już jakiś czas temu i co tu dużo pisać, chcę ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkiem fajny ten biały "a'la bus" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie przy tym pozostaniemy :) Stwierdzam drobne zmiany, bo jesień :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zakochałam się w "Autokarze do nieba". U mnie recenzja jej ukarze się dopiero w październiku. (Nazbierało się trochę zaległości... :( :P)

  Pozdrawiam!
  D. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj,dziękuję za odwiedziny u mnie na blogu i zaproszenie do Ciebie;-) Bardzo u Ciebie miło,a za razem nowatorsko-pomysł z filmikami świetny.Chętnie rozgoszczę się na dłużej i dołączę do grona obserwujących.A o książce słyszałam i chętnie bym przeczytała.Pozdrawiam Missy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi fajnie i myślę, że taka historia mogłaby przypaść mi do gustu. Nazwisko autora coś mi mówi, ale nie jestem teraz w stanie przypomnieć sobie jego wcześniejszych książek.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaintrygowala mnie twoja recenzja. Nigdy nie miałam styczności z twórczością tego autora, ale muszę to zmienić. 'Autokar' ląduje na liste must read ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Twoja recenzja jak zawsze świetna! Co do książki z chęcią przeczytam, bo nie znam twórczości tego pisarza, a myślę, że warto. :) Muszę tylko gdzieś poszukać...

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetna książka!
  A deszcz faktycznie mnie przeraził :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Super filmik + intrygująca książka :) na pewno sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 18. Z chęcią bym przeczytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Recenzja fajna. Książka nie mój klimat, ale się nie zarzekam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Widzę, że autor miał ciekawy pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawie się zapowiada. Sama chetnie do niej zajrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo zabawna książka, ale troszkę jeszcze niedopracowana.

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo mnie zainteresowałaś tą książką :) zwłaszcza ekipą bohaterów którzy są bardzo specyficzni :) zaraz sobie ją dopisze do listy książek które planuje przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.