środa, 18 września 2013

"1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II" czyli wszechstronny portret wielkiego Polaka.

Tytuł: "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II"
Pierwsze wydanie: 2010
Stron: 284
Autor: Tomasz Królak - dziennikarz, publicysta, zastępca redaktora naczelnego Katolickiej Agencji Informacyjnej. Autor książek, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych, m.in. cyklu "Świat Jana Pawła II" (TVP).

Treść: Książka zbierająca interesujące fakty, zdarzenia, wypowiedzi i anegdoty dotyczące Ojca Świętego. Obejmuje zarówno poszczególne etapy życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II - jak i istotne tematy jego pontyfikatu. Wśród 1001 ciekawych informacji można odnaleźć wiele nieznanych i często zaskakujących treści. Jest to niezastąpiona pozycja w przygotowaniu do wszelkiego rodzaju konkursów poświęconych znajomości dzieła i życia Jana Pawła II.

Według Esy: Książek, a co za tym idzie wiadomości na temat Jana Pawła II nigdy dość, więc chciałabym zaprezentować Wam kolejną pozycję poświęconą temu niesamowitemu człowiekowi. Tym razem zwracam Waszą uwagę na publikację wydaną trzy lata temu nakładem wydawnictwa M, w bardzo przystępny, kompleksowy i ciekawy sposób podającą nam wiedzę nie tylko na temat biografii Jana Pawła II, ale także tego, co przez wiele lat chciał nam przekazać zarówno gestem, jak i słowem. 
Opis z tyłu książki głosi, że "1001 rzeczy..." jest świetnym wyborem jeżeli przygotowujemy się do wszelkiego rodzaju konkursów poświęconych Janowi Pawłowi II. Myślę, że publikację z całą pewnością można polecić również wszystkim tym, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat papieża Polaka, jednak nie mają wystarczająco dużo czasu na przeczytanie wszystkich jego dzieł, a przy okazji chcieliby poznać również wiele ciekawostek z codziennego życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
Czytelnik znajdzie na kartach książki zarówno wydarzenia znane jak i takie, które będą dla niego nowością. Ponieważ Ojciec Święty jest tutaj opisywany także od tej ludzkiej strony, możemy dowiedzieć się o nim wielu rzeczy zabawnych, a nawet śmiesznych :)
Tomaszowi Królakowi udało się stworzyć prawdziwy, "panoramiczny" portret wielkiego Polaka, w którym w żadnym razie nie spotkamy się z wyłącznie suchymi faktami. Materiał zawarty w książce został przez autora podzielony na bloki tematyczne, co pozwala nam na szybkie znalezienie interesujących nas kwestii np. w blokach: "Papież praw człowieka", "Habemus papam!", "Kobieta", "Młodzież". Muszę przyznać, że początkowo obawiałam się, że właśnie taki podział materiału może prowadzić do niepotrzebnych powtórzeń tych samych rzeczy, jednak po przeczytaniu publikacji mogę Was uspokoić - książka naprawdę zawiera dokładnie 1001 faktów, z których każdy jest inny :)
Karola Wojtyłę - Jana Pawła II na kartach książki możemy poznać lepiej również poprzez opinie osób, które znały go najbliżej oraz wielu osobistości - nie tylko Kościoła, ale także świata polityki, czy kultury (np. Czesław Miłosz).
Jeżeli szukacie właśnie takiej książki o Janie Pawle II czy to dla siebie, czy też na prezent dla bliskiej osoby - polecam :) Na pewno nie będziecie zawiedzeni, bo czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie, a na dodatek dzięki blokom tematycznym sami możemy zadecydować, w jakiej kolejności się z nimi zapoznamy :)
Za książkę dziękuję:


Na mapie świata stawiam kolejną czerwoną kropkę :) Więcej o projekcie możecie przeczytać TUTAJ :)

14 komentarzy:

 1. Widzę, że "zwiedziłaś" już prawie całą Europę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie miałam nadzieję na więcej widoków ze świata, ale jak widać Europa króluje :D

   Usuń
 2. Dla mnie to niekoniecznie, ale mam parę osób w rodzinie, którym by się spodobała taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo! Jestem zaskoczona, ale pozytywnie. Brakowało mi takiej książki o Karolu Wojtyle. Nie chcę być brutalna, ale po jego śmierci zrobił się wielki boom na "książki o papieżu". Ale niestety większość pozycji, składanych i wydawanych w tempie ekspresowym, była po prostu słaba, żeby nie powiedzieć kiepska.
  Ta zapowiada się bardzo dobrze :)) I chyba warto mieć ją na półce. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na chwilę obecną chyba mi wystarczy informacji o JP2, może za jakiś czas w końcu ma zostać świętym. Zaś wymieniona pozycja wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę dziwny tytuł, jak sklep 1001 drobiazgów... Książka jednak wydaje się być ciekawą pozycją...

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję za komentarz, to prawda - lubię czytać, ale jeszcze bardziej pisać, dlatego wydałam własną książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecę mojej ciotce, na pewno się jej spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w domu dwie tego typu książki, na razie nie mam ochoty na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Według mnie wielki człowiek, który został zesłany na ziemię w roli anioła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To moze byc ciekawa ksiazka:) Chetnie poznam 1001 rzeczy o Janie Pawle II:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię książki o Janie Pawle II, bo z każdej można wyczytać nowe informacje. Szkoda, że większość niestety się powtarza...

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.