wtorek, 20 sierpnia 2013

Esa vs. język angielski: Magazyny językowe! :)

Nadeszła pora na nowy post z cyklu "Esa vs. język angielski" :) Mój cel? Pokazać wszystkim tym, którzy wątpią (a przy okazji i sobie), że nauka języka obcego może stać się prawdziwą przyjemnością i nie ogranicza się tylko i wyłącznie do nudnego wkuwania słówek! :)

Nie odkryję niczego nowego, jeżeli napiszę Wam, że naukę języka obcego można wspomagać poprzez czytanie czasopism i dzienników w wybranym języku obcym... Tyle, że jeżeli będziecie chcieli zapoznać się np. z najnowszym numerem pisma rozchodzącego się jak świeże bułeczki we Francji, możecie napotkać problem w postaci nie tyle jego dostępności, ile... ceny, bo nie od dziś wiadomo, że tego typu prasa w polskich salonikach prasowych jest dwa razy droższa, co skutecznie może odstraszyć potencjalnych nabywców :) Drugi problem, z jakim możecie spotkać się chcąc czytać prasę obcojęzyczną - szczególnie jeżeli Wasz angielski nie stoi jeszcze na zbyt wysokim poziomie - jest niezrozumienie części słówek czy też konstrukcji. Właśnie ze względu na wymienione powyżej powody w dzisiejszym poście chciałabym opowiedzieć Wam o czasopismach do nauki języków obcych wydawanych przez polskie wydawnictwo - Colorful Media. Dlaczego zasługują na uwagę? Z kilku prostych ale myślę, że istotnych powodów :)

1. Teksty, które znajdziemy w magazynach są bardzo różnorodne - od tych dotyczących podróży czy kultury, poprzez przybliżające sylwetki ludzi z pierwszych stron gazet, aż po artykuły o tematyce... biznesowej. Podsumowując - dla każdego coś ciekawego :)


2. Podczas czytania wybranego czasopisma nie straszne nam będzie trudne, bardzo często pochodzące z języka potocznego słownictwo, ponieważ słówka, które mogą sprawić problemy są podkreślone i przetłumaczone w kolumnie obok tekstu głównego, co pozwala nam uniknąć czasochłonnego szperania po słowniku w ich poszukiwaniu.

(powiększ obrazek po lewej)


3.Jeżeli napiszę, że cena jednego numeru czasopisma waha się od prawie 10zł do (w przypadku "Business English Magazine") 19,50zł, część z Was może stwierdzić, że... no cóż... troszkę drogo, tak więc uprzedzę Wasze wątpliwości i zwrócę uwagę na fakt, że nowy numer ukazuje się co dwa lub trzy miesiące, a nie wierzę, żeby znalazł się ktokolwiek, kto z czystym sumieniem może powiedzieć, że w ciągu tych wakacji (lipiec + sierpień = 2 miesiące) nie wydał 10zł w głupi i nieprzemyślany sposób... :) 

Wydawnctwo Colorful Media oferuje magazyny, które wspomogą naukę pięciu języków obcych: angielskiego (również biznesowego), hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego.


English Matters


 English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez polsko-brytyjski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.


Business English Magazine 

Business English Magazine wprowadza swoich czytelników w obszar niełatwej tematyki gospodarczej. Interesujące informacje przeplatamy gruntownymi analizami i fachowymi komentarzami. Business English Magazine to pismo ludzi aktywnych, ceniących sobie merytoryczny przekaz treści. Stawiamy na inteligentnego czytelnika. Dzięki Business English Magazine poznasz lepiej język angielski biznesowy. Czytelnicy poznają specyfikę języka, na którym opiera się światowy biznes. Business English Magazine to Twoja szansa, którą musisz wykorzystać. Język angielski w biznesie jest niezbędny do opisywanie rozmaitych funkcji biznesowych, takich jak marketing czy finanse.


Остновка: Россия! (Ostanowka: Rossija!)

Ostanowka: Rossija! to magazyn stworzony z myślą o uczących się języka rosyjskiego. Kolejne numery pojawiają się co trzy miesiące.
Tematyka, jaką obejmuje pismo, to m.in.: kultura i sztuka rosyjska, religia, historia, muzyka, sport, telewizja, podróże, literatura i wiele innych.

               Français Présent

                             francais.edu.pl

 Każdy numer Français Présent dostarcza wielu interesujących tekstów, mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem.
Oprócz bieżących tematów, czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.


¿Español? Sí, gracias

¿Español? Sí, gracias to dwumiesięcznik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół (większość materiałów powstaje w Hiszpanii) specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego.
Tematyka magazynu dotyczy m.in. wiadomości z krajów hiszpańskojęzycznych oraz z całego świata, ciekawych miejsc z obszaru krajów hiszpańskojęzycznych i nie tylko, wydarzeń społeczno-kulturalnych, kuchni hiszpańskiej (z przepisami), problematyki społecznej itd. Magazyn zawiera także idiomy, ćwiczenia i gry językowe, artykuły, felietony i inne teksty publicystyczne. Oraz, oczywiście, całe mnóstwo pięknych fotografii.

Deutsch Aktuell


Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony pod patronatem merytorycznym Wydawnictwa Wagros specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego. 
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się Deutsch Aktuell, nauka jest ciekawa, gdyż artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język niemiecki, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów niemieckojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.


Jeżeli chodzi o mnie, często kupuję "English matters", a kilka razy zdarzyło mi się sięgnąć po "Business English Magazine" i byłam z nich bardzo zadowolona :) 
Zapraszam Was również do Kiosku Colorful Media - często można znaleźć tam ciekawe promocje :)

20 komentarzy:

 1. Od czasu do czasu kupuję Deutsch Aktuell tego wydawnictwa, gdy znajdę jakiś artykuł na interesujący mnie temat. Przyznam, że w ostatnim numerze, który nabyłam taki artykuł okazał się dla mnie wystarczająco prosty - zrozumiałam go w 90% :).
  Ogólnie uważam, że czytanie magazynów w obcym języku to bardzo fajna sprawa. W końcu oprócz języka poznajemy także kulturę czy problemy ludzi w danym kraju!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie czytuję specjalnych wydawnictw, jeśli już... to angielski National Geographic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo :D NG czytałam bardzo długo w wersji polskiej :)

   Usuń
  2. A ja zwykle na necie buszuję aż znajdę angielską wersję online :) czasem wprawdzie numery są z dość dawna, ale się da :)

   Usuń
  3. Świetny pomysł! :D Na pewno z niego skorzystam, bo magazyn bardzo lubię :)

   Usuń
 3. Co jakiś czas kupuję English Matters i Francais Present. Polecam wszystkim te magazyny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam kilka wydań specjalnych English Matters. Swietne połączenie nauki z rozrywką.

  OdpowiedzUsuń
 5. gazet nie kupuje zbyt czesto. Mnie najlepiej wychodzi uczenie się angielskiego poprzez oglądanie filmów z napisami.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znam żadnego z tych magazynów:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja polecam te czasopisma,bo z nich dużo korzystam.
  Na pewno nie są to pieniądze zmarnowane.
  Bardzo ładny,przejrzysty i ciekawy blog.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zachęciłaś mnie, chyba sobie kupie na próbę jeden egzemplarz English Matters, a kto wie może zostanę ich czytelniczką:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem uczenie się poprzez czytanie czasopism i książek w języku obcym jest dobrym nawykiem. Moje dziecko aktualnie zapisałem na kurs https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-matura-intensive ponieważ będzie przystępowało do matury, ale w wolnym czasie również właśnie czyta takie czasopisma.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak najbardziej jestem zdania, że używanie czasopism i książek jest sprawdzonym sposobem do nauki języka angielskiego. Chociaż ja teraz używam https://www.jezykiobce.pl/angielski/1120-angielski-gramatyka-aplikacja-mobilna.html czyli aplikacji na telefon, która jest świetna. Jak dla mnie jest to rozwiązanie godne XXI wieku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo przydatne czasopisma, warto sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super wpis. Pomocne informacje

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.