wtorek, 29 lipca 2014

RECENZJA: "Wyspa dreszczowców" (Piotr Surmaczyński)

TYTUŁ POLSKI: "Wyspa dreszczowców"
AUTOR: Piotr Surmaczyński
WYDAWNICTWO: Novae Res
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 193

OPIS WYDAWCY: Seryjna morderczyni i święta w jednej osobie, zagubiona modelka z prowincji, sfrustrowany absolwent politologii, lubieżny doktorant z toruńskiej uczelni ojca dyrektora i zakochany bez pamięci masochista. Dla historii opowiadanych je postaci wspólny mianownik stanowi tytułowa wyspa - Ziemia Obiecana Polaków z początku XXI wieku. Często jednak bardziej wymarzona, niż przyrzeczona, a przecież nie wszystkie nadzieje się spełniają. W każdym razie nie zawsze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli...
                                                                                                                                                   

O PIOTRZE SURMACZYŃSKIM: Ur. w Opolu w 1970 roku. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie oraz filozofii polityki na Uniwersytecie w Oxford, doktorantem na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Od lat mieszka w Londynie. W Wielkiej Brytanii publikuje w miesięcznikach "New Londoners" i "2B North East". W Polsce jego prace politologiczne publikują "Nowa Politologia" i "Polityka Globalna". Jego opowiadania ukazały się w wydawanym przez Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie "Pamiętniku Literackim". Dramat "Runway Train" prezentowany był w Newcastle.


MOJA OPINIA:


Za książkę dziękuję autorowi, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

Na mapie świata stawiam kolejną czerwoną kropkę :) Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do zaproponowanej przeze mnie literackiej podróży "Lato z książką 2014", będzie mi bardzo miło. 
Więcej informacji oraz mapki TUTAJ :)

11 komentarzy:

 1. świetna recenzja <3
  nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się być ciekawa, musze kiedyś przeczytać :3

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś mnie do lektury. Z przyjemnością będę polowała na tę książkę : )
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą - polscy autory bardzo często są niedoceniani niestety... Tą pozycją zdecydowanie mnie zaciekawiłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mojego chłopaka się nada, dla mnie niekoniecznie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam. Co do autorów masz rację, trzeba naszych rodaków wspierać :) Żeby nie musieli wyjeżdżać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że bym tę książkę przeczytała. Jest zdecydowanie w moim guście :P
  Pozdrawiam ^^ i miłego dnia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zawsze świetna recenzja ! :) być może kiedyś się skuszę na tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie się zapowiada, zaciekawiłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Autor książki Piotr Piotr Surmaczynski , oszalały antysemita, z chorobliwą nienawiścią do Izraela i Żydów.
  Upust swej nienawiści do Żydów,daje na facebooku.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.