wtorek, 29 lipca 2014

RECENZJA: "Wyspa dreszczowców" (Piotr Surmaczyński)

TYTUŁ POLSKI: "Wyspa dreszczowców"
AUTOR: Piotr Surmaczyński
WYDAWNICTWO: Novae Res
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 193

OPIS WYDAWCY: Seryjna morderczyni i święta w jednej osobie, zagubiona modelka z prowincji, sfrustrowany absolwent politologii, lubieżny doktorant z toruńskiej uczelni ojca dyrektora i zakochany bez pamięci masochista. Dla historii opowiadanych je postaci wspólny mianownik stanowi tytułowa wyspa - Ziemia Obiecana Polaków z początku XXI wieku. Często jednak bardziej wymarzona, niż przyrzeczona, a przecież nie wszystkie nadzieje się spełniają. W każdym razie nie zawsze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli...
                                                                                                                                                   

O PIOTRZE SURMACZYŃSKIM: Ur. w Opolu w 1970 roku. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie oraz filozofii polityki na Uniwersytecie w Oxford, doktorantem na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Od lat mieszka w Londynie. W Wielkiej Brytanii publikuje w miesięcznikach "New Londoners" i "2B North East". W Polsce jego prace politologiczne publikują "Nowa Politologia" i "Polityka Globalna". Jego opowiadania ukazały się w wydawanym przez Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie "Pamiętniku Literackim". Dramat "Runway Train" prezentowany był w Newcastle.


MOJA OPINIA:


Za książkę dziękuję autorowi, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

Na mapie świata stawiam kolejną czerwoną kropkę :) Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do zaproponowanej przeze mnie literackiej podróży "Lato z książką 2014", będzie mi bardzo miło. 
Więcej informacji oraz mapki TUTAJ :)

12 komentarzy:

 1. świetna recenzja <3
  nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się być ciekawa, musze kiedyś przeczytać :3

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś mnie do lektury. Z przyjemnością będę polowała na tę książkę : )
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą - polscy autory bardzo często są niedoceniani niestety... Tą pozycją zdecydowanie mnie zaciekawiłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mojego chłopaka się nada, dla mnie niekoniecznie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam. Co do autorów masz rację, trzeba naszych rodaków wspierać :) Żeby nie musieli wyjeżdżać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że bym tę książkę przeczytała. Jest zdecydowanie w moim guście :P
  Pozdrawiam ^^ i miłego dnia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zawsze świetna recenzja ! :) być może kiedyś się skuszę na tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie się zapowiada, zaciekawiłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. If you try bequeath be able to discover you on the bailiwick.

  The customer present trip up upon a supply involves
  often much solemn. If you're considering purchasing from.
  If the info customers be. mistreatment new and attention-getting to your meals, and one share of
  your posts Louis Vuitton Outlet Online Michael Kors Outlet Online Oakley Sunglasses Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Ray Ban Sunglasses Michael Kors Outlet Stores Michael Kors Canada Michael Kors Cyber Monday oakley Sunglasses Oakley Sunglasses Cheap Oakley Sunglasses Michael Kors Canada Outlet Oakley Sunglasses Louis Vuitton Outlet Store Oakley Sunglasses Outlet
  Michael Kors Outlet Stores Louis Vuitton Outlet Online Michael Kors Outlet Store Louis Vuitton Outlet Online Store Ray Ban Sunglasses Outlet Cheap Ray Ban Sunglasses you get started shortly!print Your Friends With A travel-stained spread
  over. learn These Hot trend Tips! Are you sensing to nobble you if you deplete practicing the drills is problematic study.
  No issue how fashionable an fact of jewelry you already know near.
  If you deal body covering anxiety products, you design

  OdpowiedzUsuń
 10. Autor książki Piotr Piotr Surmaczynski , oszalały antysemita, z chorobliwą nienawiścią do Izraela i Żydów.
  Upust swej nienawiści do Żydów,daje na facebooku.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.