środa, 23 lipca 2014

RECENZJA: "Białe walce" (Jan Nowicki)

TYTUŁ POLSKI: "Białe walce"
AUTOR: Jan Nowicki
WYDAWNICTWO: Bellona
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 221

OPIS WYDAWCY:  "Jest to historia piątki emerytów, którzy jadą do Ciechocinka pociągiem Tanich Linii Kolejowych. Spędzają tam szalony miesiąc. Później już nie wracają do domu, tylko idą w stronę horyzontu". Tak o swojej książce mówi Jan Nowicki, wybitny aktor i autor wydanej już przez Bellonę książki "Mężczyzna i one". Nowa publikacja, pełen uroku tekst z pogranicza eseistyki i beletrystyki obyczajowej, nosi cechy wcześniejszego pisarstwa Jana Nowickiego - zaduma nad człowiekiem, ciepło, humor, dobre pióro.
                                                                                                                                                   

O JANIE NOWICKIM: Jak wiadomo aktor. Wiadomo, że sam o sobie mówi "były aktor". Wiadomo, że zagrał w ponad 240 filmach. Wiadomo, że przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról. Dla Jana Nowickiego najpiękniejszą rzeczą na świecie jest wyobraźnia i świetna rozmowa z drugim człowiekiem, która nielicznych wciąga czasem prosto w ramiona literatury, a ta z kolei jest jego największym umiłowaniem. Ostatnio wymyślił sobie, że są ludzie od pisania lub od czytania. Siebie - w nie do końca jasnych okolicznościach, zaliczył do pierwszej grupy. Jest autorem kilku książek (m.in. "Mężczyzna i one"), tekstów piosenek i kolęd. 


MOJA OPINIA:


Za książkę dziękuję wydawnictwu Bellona, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

Na mapie świata stawiam kolejną czerwoną kropkę :) Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do zaproponowanej przeze mnie literackiej podróży "Lato z książką 2014", będzie mi bardzo miło. 
Więcej informacji oraz mapki TUTAJ :)

7 komentarzy:

 1. Nawet nie wiedziałam, że Jan Nowicki napisał książkę. Rozejrzę się za nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzieś słyszałam o tej książce. Jej minimalistyczna okładka i piękny tytuł zachwyca. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli kiedyś wpadnie w moje ręce to chętnie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Howdy! This іs my first comment Һere ѕо I јust wanted to gіve a quick shout οut and tell
  you I truly enjoy reading your blog posts.

  Сan yоu suggеst аny other blogs/websites/forums tҺat cover
  tɦe same subjects? Тhanks a ton!

  Αlso visit my site: code psn gratuit

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.