środa, 15 stycznia 2014

Stosik książek - pierwszy w 2014 roku! :)

Oto czym kończą się moje wycieczki na Pchli Targ przy Hali Targowej w Krakowie :) Tym razem moja biblioteczka wzbogaciła się o 26 książek. Może i nie są nowe, ale jestem pewna, że dzięki nim poznam wiele ciekawych historii i miło spędzę czas. Zresztą - stare książki mają urok... Uwielbiam odkrywać na ich stronach zapiski pisane czyjąś ręką wiele lat temu :)

W ostatnich dniach udało mi się również zdobyć kilka ciekawych pozycji z biblioteki instytutowej :) Cóż... Książki... i to za darmo.... ;) Chyba nie potrafię przejść obok takiej okazji obojętnie :)

Trzy tomiki poezji są w stanie idealnym :) Nigdy nie wiadomo, kiedy będę miała ochotę się z nimi zapoznać :) Co więcej - w jednym z nich znalazłam dedykację od samego autora <"W cieniu skrzydeł">.

26 komentarzy:

 1. O żadnej z książek (oprócz Emmy) nie słyszałam ;) życzę miłej lektury! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Też bym chętnie swoje zbiory poszerzyła, ale gdzie ja to będę potem składować ;/ ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Twojego stosiku czytałam "Starą baśń". Nawet mi się podobała, po lekturze obejrzyj ekranizację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością przeczytałabym książkę zatytułowaną ,,Emma". Znam ekranizację, ale oczywiście jeszcze książki nie przeczytałam :D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety jestem niestosikowa, bo zwykle czytam e-booki :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile zapomnianej literatury! :)
  Nie mogę się doczekać recenzji - niektóre z tych książek mam nawet w swoim domku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ty i Awiola to dwie blogerki, które kochają takie stare perełki. Oczywiście ja też i na pewno większość blogerów także, ale u Was dwóch baaaardzo to widać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio odkryłam w swojej biblioteczce te wydanie Iwaszkiewicza z ostatniego zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo dobrych książek :) Ostatnie jeden z moich wykładowców opowiadał o tym Targu. Również kupuje tam książki w sporych ilościach. Chyba będę się musiał kiedyś wybrać do Krakowa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym zobaczyć Twoją biblioteczkę, pewnie jest ogromna:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Żadnej nie znam, ale to tylko zwiększa mój apetyt :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniałe zbiory. Uwielbiam stare, nieco już zapomniane już książki w związku z czym jestem stałą klientką warszawskich antykwariatów i składów książki. Czekam na recenzje i życzę miłej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam krakowski targ "pod halą". Kiedyś upolowałam na nim świetny słownik do języka włoskiego za magiczne 2 zł, Wujek (celowo pisany wielką literą) regularnie chadza tam po archiwalną prasę i poza tym znosi mnóstwo książek i filmów.
  Magiczne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Duużo książek :) Stare książki mają w sobie tyle uroku... Zazdroszczę nabytków i miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja niestety na te starsze książki nie mam w pokoju miejsca, siłą rzeczy musiały się przeprowadzić do piwnicy ;) Tytuły i większość autorów są mi właściwie obce, ciekaw jestem co Cię zainteresuje, daj znać, gdybyś trafiła na jakąś zapomnianą perełkę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kurczę, zazdroszczę Ci:) Uwielbiam stare książki, ale niestety u mnie nie ma nigdzie takiego punktu, gdzie można by je zakupić:) W bibliotece też już nie ma starszych egzemplarzy, bo wszystkie zostały wyprzedane.
  Mam jeden zaprzyjaźniony antykwariat internetowy, jednak to nie to samo, co szperanie wśród regałów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Chata wuja Toma, bardzo lubiłam ten fllm, oglądałam go wielokrotnie w dzieciństwie. Starą baśń też lubię, ale widziałam tylko ekranizację.

  OdpowiedzUsuń
 18. "Emmę" chętnie bym sobie pożyczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Cudowny blog! Wrzucam do ulubionych u mnie i będę częstym gościem!!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Niektóre z tych książek czytałam:)
  Stare książki mają swój niepowtarzalny urok.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Och, "Chata wuja Toma", jak mnie ta książka wzrusza. ;)

  Liczyłaś kiedyś ile już w sumie książek stamtąd przytargałaś?

  OdpowiedzUsuń
 22. ło matulu ileż książek ;) "Starą baśń" gdzieś mam w domu, w nieco innym wydaniu, ale nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Z tego wszystkiego to znam tylko "chatę wuja Toma" - naprawdę wzruszająca i dająca do myslenia książka :)

  http://i-am-ready-for-reading.blogspot.com/

  mój blog książkowy :)

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.