wtorek, 9 września 2014

10 najważniejszych książek w moim życiu :) + informacja o dwóch ciekawych spotkaniach literackich w Krakowie


Dzisiaj zachęcam Was do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym pokażę Wam dziesięć książek, które w największym stopniu wpłynęły na moje życie. Kolejność, w jakiej o nich mówię jest całkowicie przypadkowa. A jak wyglądałaby Wasza lista? :)

Przy okazji chciałabym poinformować Was o dwóch spotkaniach organizowanych w Krakowie przez wydawnictwo M. 

14 września od godziny 13:00 w kinie ARS – Krakowska premiera książki
„Jego Oczami” wzbogacona o spotkanie z Szymonem J. Wróblem i Markiem
Barańskim.


16 września o godzinie 17:30 w Klubie Dziennikarzy pod Gruszką
spotkanie z Krzysztofem Ziemcem.9 komentarzy:

 1. Nie jestem pewna... Musiałabym przemyśleć... "Pollyanna" na pewno też by się na mojej liście znalazła :), ale resztę bym miała zupełnie inną. Pewnie kwestia gustu / innego charakteru ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiadomo :) U każdego taka lista będzie wyglądała inaczej :)

   Usuń
 2. Pollyanna! Mam na półce obie częsci, świetna :) i też ważna dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Z każdego Twojego filmiku bije tyle pozytywnej energii i wiedzy, że aż chce się je ciągle oglądać ;)

  Mam bardzo podobnie przy "Lalce" - treść mnie zachwyca! Jej wartość, przemyślenia autora, wielowątkowość itd. Ale mimo to, czytanie idzie mi bardzo mozolnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudno byłoby mi wybrać tylko 10 książek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle ciekawy filmik, ciekawe książki. Zastanawiałam się nad opublikowaniem na blogu listy 10 najważniejszych książek w moim życiu, bo na facebooku już zostałam nominowana do tej zabawy, więc chyba pojawi się jego blogowa odsłona :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Obok "Lalki" byłyby to jeszcze "Wichrowe Wzgórza", "Duma i uprzedzenie" czy np. "Oskar i Pani Róża" :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, jak tak patrzę to sama klasyka i zdecydowanie ambitniejsze rzeczy:) Wyższa półka:) Części tych książek nie znam, a znajomość "W poszukiwaniu straconego czasu" rzeczywiście budzi podziw. Ja swojej listy jeszcze nie układałam, ale chyba w żadnym miejscu nie pokryłaby się z Twoją, "Lalki" szczerze nienawidzę;) Niemniej brawa należą Ci się ogromne:)
  Molly - Kartek szelest

  OdpowiedzUsuń
 8. "Mała księżniczka" wydana w serii Klasyka jest fatalnie przetłumaczona. Wersja stara, wydana przez Naszą Księgarnię w 1968 roku, to piękna, pełna wdzięku opowieść. Proszę sobie porównać obie i się przekonać. :) Pozdrawiam. Elżbieta

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.