sobota, 31 maja 2014

RECENZJA: "Equilibrium game" (Szymon Salski)

TYTUŁ: "Equilibrium game"
AUTOR: Szymon Salski
WYDAWNICTWO: Novae res
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 213

OPIS WYDAWCY: Victor Zacharski – naukowiec i wykładowca, absolwent prawa, psychologii oraz psychiatrii na Uniwersytecie Harvarda – kryje w sobie mroczną tajemnicę. Nie może pogodzić się ze światem, w jakim przyszło mu żyć, popada więc w uzależnienie od heroiny, kokainy i leków psychotropowych. Historia Victora przeplata się z narkotycznymi i jednocześnie poetyckimi wizjami. Jego życie staje się grą, odbywającą się na różnych płaszczyznach, poziomach i w różnych wymiarach. Jednym z takich wykreowanych światów są na przykład sceny walki Boga z Szatanem, które tylko z pozoru nie mają z Victorem nic wspólnego.

MOJA OPINIA:
Za książkę dziękuję autorowi, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją ocenę.

Odcinek programu "Co czytać", w którym miałam przyjemność opowiedzieć o książce Tanyi Valko "Okruchy raju", możecie obejrzeć TUTAJ.

9 komentarzy:

 1. Okładka koszmarna, a Twoja recenzja bardzo rzetelna. Co do ksiażki, to sama nie wiem. Nie będę jej szukać, ale jak do mnie trafi, to przeczytam.
  Ps. Jeśli mogę zapraszam do siebie na rozdawajkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabularnie jakoś nie za bardzo mi podchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem. Nie będę szukać na siłę tej książki, ale jeśli będę miała okazję, to z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła tej książki mnie nie zachęca. Jakoś nie przepadam za tego typu historiami, w dodatku zawierającymi opisy narkotycznych wizji;)
  Miło było zobaczyć w tym filmiku Kraków;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny sposób na przekazanie opinii czytelnikom. Ja także popełniłam recenzje tej książki, choć moje wrażenie miejscami są trochę inne :) Uświadomiłaś mnie jednak, że tło powieści również mi przeszkadzało - nie było klimatu, nie czuło się tych miejsc. To ja zapraszam serdecznie do odwiedzenia mojego bloga i zapoznanie się z trochę inną recenzją :)) Pozdrawiam serdecznie :) http://recenzentkaksiazek.blog.pl/2014/06/02/equilibrium-game-szymon-salski/

  OdpowiedzUsuń
 6. Na mnie też słowo "debiut" działa, jak magnes - szczególnie polskiego autora, dlatego też przeczytałabym tę książkę w przyjemnością. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać książki debiutantów, ponieważ są zazwyczaj nieszablonowe...

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się wydaje, że ta okładka wcale nie jest taka zła ;) choć książka jako taka mnie nie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 9. This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me.
  Thanks!

  My blog post; turf grass boston []

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.