wtorek, 22 kwietnia 2014

"Życie towarzyskie w XIX wieku" - Agnieszka Lisak

TYTUŁ: "Życie towarzyskie w XIX wieku"
WYDAWNICTWO: Bellona
ROK WYDANIA: 2013
STRON: 336
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami

Tym razem zapraszam Was na krótką podróż w czasie. Jeżeli tak jak ja macie słabość do literatury sprzed ponad dwustu lat, lub tych powieści, których akcja toczy się w XIX wieku, książka Agnieszki Lisak z całą pewnością się Wam spodoba ;)
Zapraszam do oglądania ;) Za książkę dziękuję wydawnictwu Bellona, jednak fakt ten nie miał wpływu na moją opinię.


9 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa recenzja! Już od dawna szykuję się do przeczytania tej książki, a Ty mnie do tego ostatecznie przekonałaś :) Bardzo mnie ciekawi - czy ta książka dotyczy całego wieku, czy autorka kładzie nacisk na jakieś konkretne lata? I czy jest w niej opisane życie towarzyskie tylko w Polsce, czy jak to wyglądało w innych krajach też? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka dotyczy całego wieku - tyle, że autorka często przeskakuje z pierwszej połowy do drugiej i na odwrót, więc akurat to nie jest do końca komfortowe ;) Możemy przeczytać GŁÓWNIE o życiu towarzyskim w Polsce. Oczywiście pojawiają się pewne informacje dotyczące tego za granicą, jednak bardziej na zasadzie porównania ;)

   Usuń
  2. Faktycznie szkoda, że tak przeskakuje. To życie towarzyskie w pierwszym dziesięcioleciu, a powiedzmy w w drugiej połowie wieku musiało naprawdę trochę się różnić i fajnie byłoby umieć wychwycić między nimi różnice. Jutro idę do biblioteki wypożyczyć i jestem naprawdę ciekawa, jaka będzie ta książka! :)

   Usuń
  3. Polecam ci "Miłość, kobietę i małżeństwo w XIX wieku" - według mnie to najlepsza książka tej autorki ;)

   Usuń
 2. Wow, coś dla mnie. Lubię czytać takie książki, a ta prezentuje się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie poszukać! ;) A pomysł na filmik - po prostu brak mi słów! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i kocham! :) A Ciebie dziewczyno uwielbiam!!!! Świetne filmy! I czekam z niecierpliwością na Twoją recenzję drugiej części "Parabellum"! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ;) Nawet nie wiesz jak miło czyta się takie komentarze! ;) Recenzja drugiej części "Parabellum" z całą pewnością będzie wyjątkowa :D

   Usuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.