środa, 15 października 2014

RECENZJA: "Bestia" (Anders Roslund, Borge Hellstrom)


TYTUŁ POLSKI: "Bestia"
TYTUŁ ORYGINALNY: "Odjuret"
AUTORZY: Anders Roslund, Borge Hellstrom
PRZEKŁAD: Wojciech Łygaś
WYDAWNICTWO: Albatros
ROK WYDANIA: 2014
STRON: 405

OPIS WYDAWCY: Bernt Lund, skazany za zgwałcenie, okaleczenie i zamordowanie dwóch dziewczynek, ucieka z więziennego transportu. Policja mobilizuje wszystkie siły, z profilu psychologicznego wynika bowiem, że ścigany prawdopodobnie popełni kolejne zbrodnie. Jej wysiłki są jednak niewystarczające. Lund uprowadza kolejne dziecko. Fredrik Steffensson, zrozpaczony ojciec porwanej z przedszkola i bestialsko zamordowanej pięcioletniej Marie bierze sprawy w swoje ręce. W pościgu za zabójcą okazuje się bardziej skuteczny niż policja i sam wymierza sprawiedliwość. Jego czyn trudno uznać za działanie w obronie własnej...

MOJA OPINIA:
6 komentarzy:

 1. Ciekawiła mnie ta książka, ale nie jestem pewna, czy aby na pewno powinnam po nią sięgnąć. Jak wpadnie mi w ręce pewno przeczytam, ale chyba jej nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być ciekawa, poszukam jej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zaznam spokoju dopóki nie przeczytam:) A w ogóle genialna czapka, też taką chcę!!!;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość ciekawa, ale niekoniecznie w moim stylu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Eso, miło było zamienić dziś z Tobą kila słów na żywo :)

  Ola

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.