środa, 12 marca 2014

"Rauska" Teresy Oleś-Owczarkowej, czyli wojna widziana oczami prawie dziesięcioletniej dziewczynki!

TYTUŁ: "Rauska"
WYDAWNICTWO: Literackie
ROK WYDANIA: 2009
STRON: 270
OPRAWA: miękka 
*LITERATURA POLSKA*

KRÓTKO O TERESIE OLEŚ-OWCZARKOWEJ: Ur. w 1948 roku. 
Z wykształcenia psycholog. Mieszka w Krakowie. "Rauska" to jej pierwsza książka, choć wcześniej drukowała w prasie fragmenty prozy oraz wiersze.

"Nie mogę zrozumieć, czemu oni wszyscy tak rozpaczają? Bo nawet te moje głupie siostry płaczą, zamiast się cieszyć. A przecież nie tylko ja, one także po raz pierwszy w życiu jadą pociągiem! "

)

6 komentarzy:

 1. Czytałam jej "Mrówki w płonącym ognisku" i obiecałam sobie, że i "Rauske" przeczytam... Trochę już o tej książce zapomniałam, ale z pewnością jeszcze się na nią natknę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę polecam "Rauskę". Nie pożałujesz ;)

   Usuń
 2. Lubię książki, które osadzone są w tamtym okresie historycznym, ale najpierw mam chrapkę na "Mrówki w płonącym ognisku" tejże Autorki, o której to ostatnio naczytałam się wiele dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytam, bo to z pewnością ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciłaś mnie do lektury tej książki, choć ,,Mrówki w płonącym ognisku" tej samej autorki nie do końca mnie zachwyciły. Liczę na to, że ,,Rauska" jest od niej o wiele lepsza.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.