sobota, 30 maja 2015

"CHŁOPI" REYMONTA WEDŁUG ESY, CZYLI... AKCJA OSWAJAMY LEKTURY!

Mam przyjemność przedstawić Wam filmik, mający na celu... oswojenie "CHŁOPÓW" Reymonta :). Mam nadzieję, że od tej pory będziecie postrzegać ich przede wszystkim jako świetną powieść, a dopiero później jako lekturę, którą trzeba przeczytać.
Miłego oglądania. Liczę na to, że poprawimy Wam humor! :)


12 komentarzy:

 1. Mnie akurat Chłopi się podobali :) Chyba najlepsza lektura w liceum!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja "Chłopów" lubiłam. Fajnie się czytało, akcja też była wartka, ciekawie przedstawione obrzędy i zwyczaje - czego chcieć wiecej od szkolnej lektury? :P

   Usuń
 2. Czytałam oglądałam, słuchałam, polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W czasach szkolnych nie przepadałam za czytaniem lektur, ale myślę, że teraz inaczej spojrzałabym na niektóre książki, zwłaszcza po obejrzeniu tak świetnego filmiku, jak Twój :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Filmik genialny ;) Co prawda w szkole za Chłopami nie przepadałam, właściwie w ogóle nie lubiłam, ale teraz zaczynam się powoli przekonywać do klasyki, więc kto wie może i do Chłopów się przekonam i znowu ich przeczytam, może moje podejście do nich teraz się zmieni ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że Twój filmik zachęci kilka osob do przeczytania "Chłopów" :) wyszło bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele książek traci na tym, że są lekturami.
  Dla wielu osób lektura - mimo, ze ma kartki i np. 600 stron to nie książka. A w każdym razie nie powinno się jej uwzględniać w spisie przeczytanych książek.
  Ja liczę wszystkie przeczytane książki. Nawet te dla dzieci. Zaczęłam liczyć odkąd założyłam konto na Lubimy czytać, czyli mniej więcej od 2011 roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, że bardzo kreatywnie to wymyśliłaś ;) Ja sama bardzo lubię Chłopów, czytałam nawet dwa razy i oglądałam niezliczoną ilość razy film ;)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pod wrażeniem. Podoba mi się pomysł, żart i wykonanie (po najmniejszy szczegół). Wielki ukłon dla Kochanej Mamy i Kochanego Taty, za zaangażowanie. Super :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubiłam "Chłopów", więc lektura nie była dla mnie męczarnią :) Świetny pomysł z tym filmikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie czytałam, ale mam ochotę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobają mi się Twoje recenzje.

  OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.