Literacka Korona Ziemi (WYZWANIE)


Dosłownie kilka dni temu przeczytałam książkę Martyny Wojciechowskiej "Przesunąć horyzont", która zainspirowała mnie do stworzenia mojego pierwszego autorskiego wyzwania - "Literacka Korona Ziemi".
Dlaczego właśnie taka nazwa? Już wyjaśniam :) Koroną Ziemi nazywamy najwyższe szczyty siedmiu kontynentów, których zdobycie pozwala zapisać się miłośnikom wspinaczki na kartach historii, spełnić kolejne marzenie, udowodnić swoją wartość... Powodów może być naprawdę wiele - właściwie tyle, ilu ludzi.
My oczywiście zamiast wspinania się, będziemy czytać :)

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszam do oglądnięcia filmiku, a jeżeli Wasze łącze jest za słabe - przeczytajcie dalszą część :)
CZAS TRWANIA WYZWANIA: bez ograniczeń ( w podróż możecie wyruszyć kiedy tylko będziecie mieli na to ochotę, a zakończycie ją, kiedy uda Wam się zdobyć wszystkie szczyty = Literacką Koronę Ziemi )

CEL WYZWANIA:
       Zdobycie wszystkich dziewięciu szczytów: *

Każdy szczyt zdobywamy poprzez przeczytanie jednej książki, która NIE MUSI być relacją z wyprawy na dany szczyt. Równie dobrze możecie przeczytać opowiadanie, powieść (której akcja jest związana np. z Górą Kościuszki <Tomek w krainie kangurów:)> ) lub biografię człowieka, który zdobył Koronę Ziemi lub po prostu któryś ze szczytów...
Jeżeli w Wasze ręce wpadnie książka, w której znajdziecie opis wchodzenia na więcej niż jeden szczyt, musicie zdecydować zdobywanie której góry będzie ona reprezentować.

Poszczególne szczyty możecie zdobywać w takiej kolejności, jaka najbardziej Wam odpowiada.!!! Aby udowodnić, że przeczytaliście daną książkę, link do jej recenzji przesyłacie mi w komentarzach w zakładce "Literacka Korona Ziemi (WYZWANIE)".

!!! W wyzwaniu mogą brać udział osoby, które nie posiadają blogów - proszę je o przesyłanie krótkich wrażeń z przeczytanej lektury na mój adres e-mail: esaczyta@interia.pl  lub w wiadomości prywatnej na YT, a także o opcjonalne umieszczenie banerka na fb :) <będzie mi miło>

!!! Pod postem z recenzją biorącą udział w wyzwaniu proszę o umieszczenie podlinkowanego banerka.

Jeżeli recenzowaliście już książki, które nadają się do mojego wyzwania, to nie widzę problemu, żeby wzięły w nim udział. Proszę jedynie o "podbanerkowanie" ich :) Może nieświadomie zdobyliście już "Literacką Koronę Ziemi"? :)

*szczytów jest dziewięć, a nie siedem, w związku z brakiem zgody co do najwyższego szczytu Europy oraz Australii i Oceanii

2 komentarze:

  1. Chętnie bym się przyłączyła, ale postanowiłam poszukać najpierw odpowiednich książek i np. o szczycie Vinson chyba nie ma żadnej. Może jakieś sugestie? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham książki M.Wojciechowskiej :) Wyzwanie podejmuje :))

    OdpowiedzUsuń

Polityka prywatności

Korzystanie ze strony "Esa Czyta" jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby. Udział w konkursach organizowanych przez stronę Esa Czyta wiąże się jednoznaczne z dobrowolnym podaniem danych osobowych i oświadczeniem, że są one podane zgodnie z prawdą. Dane podane w konkursie są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych tzn. publiczne ogłoszenie zwycięzcy konkursu oraz późniejszego przesłania nagrody konkursowej. Oświadczenie: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "Esa Czyta" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawa ich poprawiania.